SIBAND łączy w sobie włoskie „SI” („tak”) ze słowem „BAND”, oznaczającym w wielu językach „nadgarstek”. Nazwa SIBAND oddaje doskonałą jakość włoskich materiałów, z których tworzymy opaski oraz perfekcję, z jaką dopasowują się one do ciała.

 

opaska dla dzieci Siband

 

Powstanie SIBAND

Idea opasek SIBAND narodziła się podczas naszych podróży po świecie, gdy troska o bezpieczeństwo dzieci stawała się priorytetem. Niejednokrotnie byliśmy świadkami sytuacji, w których dziecko pozostawało bez opieki rodzica. Wystarczyło kilka sekund nieuwagi, by ruchliwy maluch oddalił się. Nawet chwilowe zniknięcie jest dla opiekunów bardzo stresującym przeżyciem. Szukaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby na szybką identyfikację dziecka i powrót do rodziców, a jednocześnie byłoby wygodne w noszeniu i efektowne wizualnie.

 

Od pomysłu do realizacji

Proces tworzenia finalnego produktu trwał bardzo długo. Dzieci, wbrew pozorom, są bardzo wymagającymi odbiorcami. Prace bazowały na wnikliwej analizie dziecięcych gustów – co do zabaw, kolorów, kształtów. Do badań zaprosiliśmy pedagogów, ilustratorów oraz wyspecjalizowanych designerów form przemysłowych i grafiki użytkowej, członków Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Po miesiącach obserwacji i prac, opaski SIBAND nabrały ostatecznego kształtu.

 

Design i użyteczność

Wnętrze kolorowej opaski skrywa informacje, które zagwarantują bezpieczeństwo dziecku w sytuacji, gdy opiekuna nie będzie obok. Opaska może zawierać takie informacje, jak np.:

  • numer kontaktowy z dopiskiem „MAMA” lub „TATA”
  • informacje, dotyczące alergii malucha
  • informacje, dotyczące leków, które dziecko przyjmuje
  • numer ratunkowy WOPR/GOPR (na plaży i w górach)

Materiał nie uczula, jest lekki i bardzo delikatny. Opaska SIBAND to oryginalny i wygodny gadżet, który otacza dziecko stałą ochroną.

 

Indywidualne dopasowanie

W ofercie SIBAND znajduje się szeroki wachlarz kolorowych, unikatowych wzorów, zaprojektowanych specjalnie dla naszej firmy przez wybitnego, polskiego ilustratora – pedagoga. Na opasce znaleźć się może dowolna grafika – stworzona na indywidualne życzenie Klienta.

 

CZYM JEST SI
4 (80%) 2 votes