DESIGN

oryginalny i unikalny projekt

Design powstały we współpracy z wybitnymi projektantami

Głównymi designerami, projektantami i pomysłodawcami zapięcia opaski Siband (o roboczej nazwie „Obwarzanek”), są Panowie Przemysław Jan Majchrzak oraz Maciej Ojrzanowski – absolwenci i pracownicy naukowi Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

 

Od idei do realizacji

Proces tworzenia finalnego produktu trwał bardzo długo. Dzieci, wbrew pozorom, okazały się być bardzo wymagającymi odbiorcami. Prace bazowały na wnikliwej analizie dziecięcych gustów – co do zabaw, kolorów i kształtów. Wymagały spotkań z maluchami w różnym wieku. Po miesiącach obserwacji i prac, opaski Siband nabrały ostatecznego kształtu.

Projekt zapięcia typu klips zatrzaskowy o nazwie roboczej OBWARZEANEK.

Design dedykowany dzieciom

Główną ideą projektantów była optymalizacja użytkowania produktu oraz stworzenie innowacyjnego kształtu – o wysokim poziomie atrakcyjności wizualnej z punktu widzenia dziecka. Finalna forma jest obła i nawiązuje do popularnych zabawek (np. grzechotki). Konstrukcja zapięcia umożliwia bezpieczne umocowanie paska już na etapie pakowania produktu, co znacznie ułatwia proces użytkowania. Dolna i środkowa część zapięcia mocują trwale jeden z końców paska. Drugi koniec paska jest regulowany i zapinany za pomocą górnej części klipsa bezpośrednio na nadgarstku. Zapięcie, dzięki swojej unikatowej budowie, umożliwia pełną ekspozycję grafiki – wybranej spośród gotowych wzorów lub stworzonej na indywidualne zamówienie Klienta.

Opaski Siband to gadżet, którego pragnie każde dziecko.

Zapięcie opaski zaplanowane od początku być cieszyć dzieci i dawać im poczucie posiadania czegoś „…” fajnego.

Wykorzystaliśmy materiał bezpieczny dla skóry dziecka i przyjemny w dotyku.
DESIGN
5 (100%) 2 votes