Opaski na plażę – nie zgubisz dziecka

Opaski na plażę – nie zgubisz dziecka

Wiele artykułów w internecie radzi co zabrać na plażę aby dziecko się nie nudziło, jak je zabezpieczyć przed słońcem, co zabrać do jedzenia i picia i jak zorganizować sobie czas i miejsce aby fajnie spędzić ten czas. Niewiele jednak materiałów mówi o tym jak bezpiecznie spędzić czas na plaży w kontekście zagubienia dziecka.

Plaża jest szeroka i z reguły jest na niej mnóstwo ludzi. Nasze dzieci oddają się urokom plażowania jak nikt bo to wspaniałe miejsce gdzie są atrakcje jakich na co dzień brak. Woda, piasek i mnóstwo przestrzeni. Niestety nasze dzieci nie mają wiedzy co może się wydarzyć jeśli oddalą się od miejsca gdzie leżakują rodzice. Rodzice często nie mają świadomości że dziecko może się oddalić od nich w mgnieniu oka. Co ciekawe nie mówię o rodzicach którzy są nieodpowiedzialni … absolutnie … nie. Kierunek wiatru, prąd wody, podobne parawany … nawet dorosły czasami jest zdezorientowany gdzie jest jego leżak a co dopiero dziecko które widzi otoczenie ze znacznie niższej wysokości obejmując jedynie przestrzeń zakrytą przez kolorowe parawany.

Pamiętajcie o tym że szkoda czasu i negatywnych emocji. Niech ten urlop czy jakże cenny wypoczynek należy do przyjemnych i radosnych. Załóżcie dziecku opaskę na rączkę po to aby w razie takiej sytuacji osoba która zauważy zagubione dziecko mogła się z Tobą skontaktować … to takie proste.

W naszej kolekcji mamy mnóstwo pięknych  i kolorowych opasek plażowych, które z pewnością spodobają się również Twojemu dziecku.